Obóz wspinaczkowy 2021

Formularz do zapisów:

wkrótce

Zapraszamy na obóz wspinaczkowy dla dzieci i młodzieży w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Proponujemy sześć dni dobrej zabawy podczas nauki wspinaczki, a także aktywny i kreatywny czas spędzony w pięknych jurajskich plenerach.

Termin: 05-10 lipca 2021

Miejsce: zakwaterowanie i wyżywienie w Podlesicach, wspinaczka w okolicach Podlesic (Góra Zborów, Kołoczek, Apteka, Morsko, Rzędkowice, Mirów…), gry terenowe, zajęcia i wycieczki po okolicy.

Koszt: 1200 zł

w cenie: pełne zakwaterowanie i wyżywienie, koszt instruktorów, niezbędny sprzęt wspinaczkowy i wejścia na wszystkie atrakcje;

Zgłoszenia: do 30 maja 2021

Przyjazd na miejsce zakwaterowania we własnym zakresie.

Zapewniamy:

· nocleg w pensjonacie "Pokoje gościnne u Justyny" w Podlesicach; (https://justyna-podlesice.pl)

· śniadania

· obiadokolacje w "Gościńcu Jurajskim" w Podlesicach

· zajęcia pod okiem doświadczonych instruktorów i wychowawców

· kurs wspinaczki dla początkujących i bardziej zaawansowanych – nauka technik, doskonalenie umiejętności, wspinaczka w skałach

· wizytę w Parku Linowym, grę terenową, ogniska, zabawy i wieczorny program gier

· cały niezbędny, atestowany sprzęt wspinaczkowy

· ubezpieczenie NW dla uczestników.

Szczegółowy opis:

Obóz dla dzieci zlokalizowaliśmy w zajeździe Jurajskim w Podlesiach. Obóz jest propozycją 6-dniowych, bardzo aktywnych zajęć wspinaczkowych dla dzieci, zarówno tych, które nie miały do czynienia ze wspinaczką, jak i już wspinających się. Propozycja obejmuje pełne zakwaterowanie, z wyżywieniem. Dzieci będą mieć wypełniony czas – od porannych rozgrzewek i treningów, przez zajęcia w skałach, po popołudniowe aktywności, gry, zabawy i wieczorne ogniska.

Podlesice to serce północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej – wspinaczkowej mekki na mapie Polski. To tu swoje pierwsze kroki w skałach stawiali późniejsi alpiniści i himalaiści. Również dziś wspinanie przyciąga tu zarówno profesjonalistów, jak i amatorów uprawiania tego wertykalnego sportu. Wspinaczka nie tylko rozwija siłę mięśni i sprawność, ale również wspaniale doskonali hart ducha, poprawia pewność siebie i jest idealnym lekiem na… lęk wysokości i przestrzeni! Jest więc idealną aktywnością dla dzieci, które rozwijają sprawność i kształtują swój charakter, a wspinanie to bezpieczny sport, który można uprawiać w każdym wieku.

Oprócz wspinaczki, która jest kluczowym elementem obozu proponujemy wyjścia do Parku Linowego, gry terenowe z mapami i zajęciami nauki orientacji w terenie, wizytę na basenie/nad zalewem, zwiedzanie jaskini i moc innych atrakcji. Wspinaczka będzie się odbywała pod okiem doświadczonych instruktorów, w przepięknych krajobrazach, z całodobową opieką.

Co powinien mieć ze sobą uczestnik: legitymację szkolną, wygodny plecak (nie musi być duży), latarkę (czołówkę), buty trekkingowe (mogą być niskie, wygodne adidasy) i do wspinaczki (jeśli posiada, nie musi), wygodny strój sportowy, odzież przeciwdeszczową, bidon na wodę (jeśli ma), karimatę (jeśli ma).

Dziecko nie musi mieć ze sobą telefonu (dostępny będzie telefon do opiekunów) – telefony i tablety będą zbierane i rozdawane uczestnikom jedynie w czasie odpoczynku poobiedniego (na godzinę dziennie).

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania obozu, jeśli nie zbierze się wymagana liczba uczestników.

Kontakt: Rafał Kanowski

rafal.kanowski@sueryder.pl

+48 512 846 926