rejs mazury 2019

Informacje organizacyjne, spis rzeczy niezbędnych do zabrania oraz regulamin rejsu:

Informacje organizacyjne

  • Podróż pociągiem w obie strony, Kraków - Giżycko/ Giżycko-Kraków
  • Wyjazd rano 2.06.2019, zbiórka o 6:20 na dworcu Kraków- Płaszów
  • Powrót do Krakowa we wtorek 11.06.19 wieczorem
  • Posiłki przyrządzane są samodzielnie na jachcie
  • Noclegi na jachtach
  • Wieczorami ogniska, gitary i śpiew

Przykładowe jeziora, które przepłyniemy: Mamry, Dobskie, Kisajno, Niegocin, Jagodne, Tałty, Mikołajskie Śniardwy…

Przykładowe miejscowości, które odwiedzimy: Giżycko, Mikołajki, Wilczy Szaniec, Ruciane Nida…

co zabraĆ?

Pogoda niestety jest nieprzewidywalna. Warto zatem pamiętać o suchych i ciepłych ubraniach na pogodę deszczową oraz cienkich i zwiewnych na upały.

Jachty mają ograniczone miejsce na bagaże. Nie zabierajmy więc pod żadnym pozorem plecaków ze stelażami czy podróżnych kuferków. Najlepsze są miękkie plecaki, worki żeglarskie i materiałowe torby podróżne (bez usztywnień).

Obuwie na rejsie to bardzo ważna sprawa. Jachty nie "lubią" butów na obcasach, wysokiej podeszwie oraz ciężkich glanów. Warto zabrać ze sobą buty sportowe, sandały, lub klapki.

Konieczny ekwipunek

Śpiwór, sztormiak, czapka na wiatr i na słońce, koszula z długim rękawem lub bluza z kapturem (ochrona przed słońcem), oklulary przeciwsłoneczne, ciepły sweter/polar, olejek do opalania, przybory toaletowe i kosmetyki, strój kąpielowy, preparat odstraszający owady, obuwie sportowe, scyzoryk, klapki, notatnik i długopis, dowód tożsamości/legitymacja szkolna, latarka- bardzo wygodne są tzw. czołówki

Rzeczy opcjonalne: nieprzemakalne spodnie, rękawiczki szotowe (ew. rowerowe), poduszka do spania, gitara i śpiewnik, karimata - dobra do siedzenia przy ognisku, podręcznik do nauki